Klimatyzacja precyzyjna

Nowoczesne systemy informatyczne i telekomunikacyjne wymuszają gwałtowną zmianę podejścia co do zastosowania urządzeń klimatyzacyjnych dla pomieszczeń technicznych. Bardzo szybki wzrost mocy pobieranej poprzez serwery oraz rosnące wymogi co do niezawodności pracy elementów informatycznych potwierdzają konieczność stosowania klimatyzacji precyzyjnej.


Klimatyzacja precyzyjna w odróżnieniu od klimatyzacji komfortu (znanej wszystkim z biur i coraz częściej mieszkań prywatnych) to urządzenia stworzone do utrzymania odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach serwerów, banków danych, rozdzielnic, UPSów i innych pomieszczeń w których ciepło generowane jest przez specjalistyczny sprzęt informatyczny.

Klimatyzacja precyzyjna charakteryzuje się kilkoma wyróżniającymi ją cechami

  • Praca całoroczna 24 godziny na dobę
  • Regulacja odpowiedniej wilgotności powietrza wilgotności
  • Znacznie większa wymiana powietrzna niż w przypadku klimatyzatorów
  • Rozbudowane systemy sterowania oraz monitowania pracy urządzenia
  • Budowa modularna, łatwe rozbudowanie systemu wraz z wzrostem zapotrzebowania na moc chłodniczą
  • Free - Cooling - zastosowanie zewnętrznego chłodu w okresie niższych temperatur zewnętrznych.


Oferujemy Państwu Szafy Klimatyzacji Precyzyjnej Progresso.


Linia PROGRESSO jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem dla zastosowań technologicznych w takich obiektach jak: zespoły serwerów, pomieszczenia wzmacniaczy mocy nadajników UMTS i GSM, NOCs (Centrum Zarządzania Siecią), chłodzenie regałów komputerowych, sterowni, urządzeń zasilających, i na ogół wszędzie tam, gdzie obciążenia cieplne są skrajnie wysokie.

Urządzenia do klimatyzacji precyzyjnejCyberAir 3 – Maksymalna wydajność klimatyzacji w Data Center


System klimatyzacji precyzyjnej CyberAir3 z systemem DFC / DFC2 dla pomieszczeń technologicznych oraz Data Center's o obciążeniu cieplnym powyżej 20 kW jest do 60 % bardziej ekonomiczny niż konwencjonalne systemy chłodzenia.


Compact Plus – niedrogie urządzenie klimatyzacji precyzyjnej


Niedrogi system klimatyzacji precyzyjnej Compact Plus zapewnia bezpieczeństwo czułych urządzeń technicznych w dużych pomieszczeniach o obciążeniu cieplnym powyżej 18 kW.


MiniSpace – kompaktowa precyzja dla małych serwerowni


System klimatyzacji precyzyjnej MiniSpace firmy STULZ chłodzi małe serwerownie i pomieszczenia techniczne o obciążeniu cieplnym do 28 kW.

Klimatyzacja precyzyjna