Oczyszczacze Powietrza

Substancje alergiczne, takie jak kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów pleśniowych i bakterie obecne w otaczającym powietrzu przyczyniają się do pogorszenia stanu naszego zdrowia.


Oczyszczacz SHARPOczyszczacze, które posiadamy w ofercie mogą wyeliminować te szkodliwe czynniki z powietrza na dwa sposoby: system filtrów zatrzymuje duże ilości małych cząsteczek czynników chorobotwórczych, a technologia Plasmacluster efektywnie usuwa grzyby pleśniowe i ogranicza rozwój bakterii.

Producenci tacy jak Fujitsu czy Sharp potraktowali ten postulat dosłownie i opracowali urządzenie do wielokrotnej oraz dokładnej filtracji powietrza. Oczyszczacze powietrza mogą być wykorzystywane jako niezależne urządzenia w gabinetach, salkach konferencyjnych, restauracjach itp. Urządzenia skutecznie usuwają zapachy, kurz, bakterie.

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach firmy Sharp

Rześkie i ożywcze powietrze na zewnątrz (na przykład w lesie), zawdzięcza swą jakość odpowiedniej równowadze jonów dodatnich i ujemnych unoszących się w powietrzu. W naturalnym świecie ułatwiają one oczyszczanie się powietrza. Otaczająca nas atmosfera jest często zanieczyszczona, zawiera niewielką ilość jonów, a równowaga pomiędzy jonami dodatnimi i ujemnymi jest zazwyczaj zachwiana. Unikalna technologia Plasmacluster™ bazuje na procesach oczyszczania powietrza zachodzących właśnie w naturze. Technologia oczyszczania powietrza wykorzystująca jony Plasmacluster™ stanowi rewolucyjny system całkowitego oczyszczania powietrza znacznie przewyższający dotychczasowe techniki. Znalazła ona zastosowanie w wielu produktach Sharp, od klimatyzatorów i oczyszczaczy, aż po chłodziarko-zamrażarki.

Jak jony Plasmacluster™ oczyszczają powietrze?
Wbudowany generator jonów Plasmacluster™ wytwarza dodatnie i ujemne jony z unoszących się w powietrzu cząsteczek wody (H2O) i tlenu (O2).
Jony Plasmacluster™ natrafiając na unoszące się w powietrzu drobnoustroje (np. zarodniki pleśni) lub substancje szkodliwe (np. dym papierosowy), tworzą skupiska otaczające szkodliwą materię. Otaczając unoszące się w powietrzu mikroby (np. grzyby pleśniowe) skupiska jonów niszczą je, jak również szybko eliminują i rozkładają źródła przykrych zapachów. Doświadczenia przeprowadzone przez organizacje kontrolne uznawane przez japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Socjalnej pokazały, że technologia Plasmacluster™ jest w stanie obniżyć stężenie grzybów pleśniowych unoszących się w powietrzu o 90% w ciągu godziny.

Oczyszczacz JujitsuPotwierdzona przez instytuty naukowe w Polsce i zagranicą
Badania kliniczne prowadzone przez instytuty naukowe w Polsce i zagranicą wykazały, że technologia Plasmacluster™ przyczynia się do zmniejszania ilości unoszących się w powietrzu czynników alergicznych, takich jak: pyłki roślinne, kurz, zapachy, pleśń i zarodniki grzybów pleśniowych. Technologia Plasmacluster™ otrzymała wiele wyróżnień i nagród, a jej wysoka skuteczność w zwalczaniu zanieczyszczeń została uhonorowana licznymi certyfikatami. Obecnie na świecie funkcjonuje już ponad 20 milionów urządzeń wyposażonych w generator Plasmacluster™.

A w praktyce...
Technologia Plasmacluster™ odgrywa ważną rolę w licznych sytuacjach z życia codziennego, poprawiając jego jakość.

Chłodziarko-zamrażarki
Żywność jest utrzymywana we właściwej temperaturze, a atmosfera jest stale oczyszczana. Pomaga to zachować świeży zapach i przedłużyć przydatność pokarmów do spożycia.

Klimatyzatory
Powietrze nie tylko jest utrzymywane we właściwej temperaturze, ale również dodatkowo oczyszczane.

Oczyszczacze powietrza
Powietrze jest oczyszczane w sposób optymalny.

Nawilżacze powietrza
Powietrze jest oczyszczane, a jego wilgotność jest utrzymywana na odpowiednim poziomie.

Oczyszczacze Powietrza